Gökyüzüne Merhaba - Kapak

GÖKYÜZÜNE MERHABA

Gökyüzünden önce sizlere Merhaba. Hoş geldiniz siteme. Gençlere ve çocuklara astronomiyi sevdirmek amacıyla tasarladığım ve ancak ASTRONOMİYE GİRİŞ olarak değerlendirilebilecek olan bu sitem bir kaç kişinin dahi ilgisini gökyüzüne çekebilirse amacıma ulaşmış olacağım. Profesyonel astronomların, hala yazım aşamasında olan GÖKYÜZÜNE MERHABA ile ilgili eleştirilerini, yanlışlarımı düzeltmeye yönelik katkılarını bekliyorum.

Hobilerinden biri astronomi olan bir amatörün yazdıklarından hoşnut kalırsanız, bir e-postayla onurlandırmayı esirgemeyin...

Sevgiler,
Dr. A.Korhan Sökmen

Yazarın Notu : Yıldızlar ve takımyıldızlarla ilgili bölümler çizimler de dahil olmak üzere tümüyle özgün bir çalışmanın ürünüdür. Metinlerin ya da resimlerin, kullanılması istendiğinde en azından etik açıdan benden izin alınması uygun olur düşüncesindeyim. Güneş sistemini anlatan bölümler kısmen özgün, büyük oranda da orjinal çalışmalardan tercüme yapılarak derlenmiş, telif haklarıyla ilgili kurallara uyulmuş ve gereğinde telif sahiplerinden izin alınarak kullanılmıştır. Güneş sistemi ile ilgili bölümlerdeki resimler, NASA sitelerinden elde edilmiş ve herkesin kullanımına açıktır. Her iki bolümle ilgili referanslar listesini, bölümlerin sonunda Ekler başlığı altındaki Kaynakça'da bulabilirsiniz.

A.Korhan Sökmen